Як завантажитися з флешки на віртуальній машині: посібник

Як завантажитися з флешки на віртуальній машині?

Флеш-накопичувачі є незамінними пристроями для зберігання та переміщення даних. Але часом може виникнути потреба завантажити дані з флешки безпосередньо на віртуальну машину. Це може бути корисно, наприклад, коли вам потрібно перенести файли з фізичної машини на віртуальну для подальшої обробки чи збереження.

У цьому посібнику ми розглянемо процес завантаження даних з флешки на віртуальну машину. Виконання цих кроків допоможе вам легко перемістити файли та дані між різними засобами при необхідності.

Одним з найпоширеніших віртуалізаційних платформ є Oracle VM VirtualBox. Ми розглянемо процес завантаження даних з флешки саме на цій платформі.

Перш за все, переконайтеся в тому, що ви встановили та налаштували віртуальну машину за допомогою Oracle VM VirtualBox. Після цього підключіть флешку до вашого комп’ютера та відкрийте Oracle VM VirtualBox.

Підготовка флешки до завантаження

Підготовка флешки до завантаження

Перш за все, переконайтесь, що ваша флешка має достатньо вільного простору для завантаження віртуальної машини. Зазвичай, рекомендується мати не менше 8 ГБ на флеш-накопичувачі для успішного встановлення і роботи операційної системи.

Далі, перевірте, чи ваша флешка вільна від інших файлів. Якщо на ній вже є важлива інформація, створіть резервну копію цих файлів на комп’ютері або іншому зовнішньому пристрої.

Після того, як ви переконалися, що ваша флешка порожня і готова до використання, підключіть її до комп’ютера за допомогою USB-порту.

На цьому етапі вам знадобиться спеціальна програма для створення завантажувального драйва. Рекомендується використовувати програми, такі як Rufus, UNetbootin або Universal USB Installer. Ви можете завантажити ці програми з офіційних веб-сайтів і встановити їх на свій комп’ютер.

Після встановлення програми і вибору потрібного образу (який ви хочете завантажити на віртуальну машину), врахуйте наступні кроки:

ПрограмаІнструкції
Rufus
  1. Виберіть правильну флешку зі списку доступних пристроїв.
  2. Виберіть тип розділення файлової системи (рекомендується FAT32).
  3. Виберіть опцію “завантажувальний диск” і виберіть образ ОС для завантаження на флешку.
  4. Натисніть кнопку “Почати” і дочекайтеся завершення процесу створення завантажувального драйва.
UNetbootin
  1. Виберіть образ ОС зі списку доступних варіантів або завантажте його з комп’ютера.
  2. Виберіть флешку зі списку пристроїв.
  3. Натисніть кнопку “ОК” і дочекайтеся завершення процесу створення завантажувального драйва.
Universal USB Installer
  1. Виберіть образ ОС зі списку доступних варіантів або завантажте його з комп’ютера.
  2. Виберіть флешку зі списку пристроїв.
  3. Натисніть кнопку “Створити” і дочекайтеся завершення процесу створення завантажувального драйва.

Як тільки процес створення завантажувального драйва завершиться, ваша флешка буде готова до завантаження на віртуальну машину. Ви можете вставити її в USB-порт віртуальної машини і розпочати процес установки операційної системи.

Встановлення віртуальної машини

Встановлення віртуальної машини

Для початку завантажте установочний файл віртуальної машини з офіційного веб-сайту розробника. Зазвичай, це файл з розширенням .iso.

Після завантаження установочного файлу, відкрийте програму віртуальної машини, виберіть “Create New Virtual Machine” (Створити нову віртуальну машину) і дотримуйтеся подальших інструкцій.

У першому кроці налаштування вкажіть назву віртуальної машини і виберіть розташування для збереження її файлів.

У другому кроці виберіть тип операційної системи, яку ви будете використовувати на віртуальній машині. Виберіть “Install from disc image file” (Встановити з образу диску) і вкажіть розташування установочного файлу, який ви завантажили раніше.

Далі виберіть гігабайти оперативної пам’яті, які будуть виділені для роботи віртуальної машини. Зазвичай рекомендується виділити не менше 2 гігабайт.

У наступному кроці виберіть створити новий віртуальний жорсткий диск або використовувати наявний. Виберіть необхідний об’єм віртуального жорсткого диску та розташування для його збереження.

Потім відкриється основне вікно віртуальної машини, де ви зможете побачити всі створені вами віртуальні машини. Для встановлення операційної системи на віртуальну машину, виберіть необхідну вам віртуальну машину та натисніть “Start” (Запустити).

Після запуску віртуальної машини, вона відкриє вікно, де ви зможете встановити операційну систему з використанням завантаження з флешки або іншого джерела, як описано у розглянутих статтях.

Якщо ви дотрималися всіх кроків встановлення, ви зможете почати використовувати свою віртуальну машину та завантажити її з флешки.

Завантаження з флешки на віртуальній машині

Завантаження з флешки на віртуальній машині

  1. Підключіть флешку до комп’ютера, на якому запущена ваша віртуальна машина.
  2. Увімкніть віртуальну машину і підключіть флешку до неї. Це можна зробити в розділі “Devices” на панелі інструментів вашої віртуальної машини.
  3. Увімкніть віртуальну машину і перейдіть до меню “Devices” на панелі управління віртуальною машиною.
  4. У меню “Devices” знайдіть вашу флешку і оберіть опцію “Поділити перемикач”.
  5. Віртуальна машина розпізнає флешку і відобразить її у робочому столі. Ви можете працювати з даними на флешці як звичайно.
  6. Після завершення роботи з флешкою відключіть її від віртуальної машини, видаливши “поділений перемикач” у меню “Devices”.

Таким чином, ви можете легко і безпечно завантажити дані з флешки на віртуальну машину. Не забудьте відключити флешку від віртуальної машини після використання, щоб уникнути проблем з багатокористувацьким доступом до даних.

Перевірка коректності завантаження

Після того як ви успішно завантажилися з флешки на віртуальну машину, варто перевірити коректність завантаження. Для цього існують декілька способів.

1. Перевірка за допомогою таблиці. Створіть таблицю, в яку помістіть дані, що ви бачите на екрані після того, як завантажилися з флешки. Порівняйте дані в таблиці з даними на реальній машині. Якщо дані збігаються, це означає, що завантаження пройшло коректно.

Файли на реальній машиніФайли на віртуальній машині
file1.txtfile1.txt
file2.docxfile2.docx
file3.jpgfile3.jpg

2. Перевірка шляхом запуску програми або файлу. Якщо ви завантажили якісь програми або файлу з флешки, переконайтеся, що вони запускаються на віртуальній машині. Для цього відкрийте програму або файл і перевірте, чи працюють вони належним чином.

Якщо перевірка завантаження була успішною і не було виявлено жодних проблем або помилок, ви можете бути впевнені, що процес завантаження з флешки на віртуальну машину пройшов коректно.